top of page

Smaltové neboli emailérské techniky jsou známy již bezmála 3 000 let. Jejich počátky sahají do starověkého Řecka. Technický smalt, známý zejména jakožto běžný materiál každodenního používání, nabízí zajímavé možnosti využití i v současném umění.

Nadšení pro proces malování a vypalování obrazů na plech se stalo společným znakem českých a slovenských profesionálních výtvarnic, které tvoří skupinu NAPLECH. Jsou to Helena Hlušičková, Kamila Housová Mizerová, Magda Jochcová, Daniela Kosová, Jana Krejzová a Markéta Škopková.
Výstava představuje výsledky jejich společných tvůrčích sympozií, která skupina pořádá od svého založení v roce 2020 v Dílně uměleckého smaltu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Každá ze členek má velmi osobitý přístup k práci se smaltovou barvou, což reflektuje nejen široké možnosti, které tato technika skýtá, ale také jedinečné umělecké pozice jednotlivých výtvarnic.

Přijďte se o tom přesvědčit do naší Výstavní síně.

naplech_plakat_internetový_formát.jpg
Galerie Prachárna
rekonstrukce
Galerie Petra Nováka z Jaroměře

stálá expozice

Petr Novák z Jaroměře vystavuje sochy, které tvoří průřez jeho tvorbou. Motivy jeho práce jsou koně a jejich láska k nim, ženské tělo, a slavné osobnosti. Přijďte se ponořit do světa klasických soch a libé flétny.  

bottom of page