top of page

Vernisáž výstavy NA PLECH

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy velkoformátových smaltovaných obrazů výtvarné skupiny NAPLECH, která se uskuteční v pátek 9. září v 18 hodin. Na vernisáži promluví kurátorka skupiny Veronika Krulle Kotoučová, Ph.D. a zahraje kapela CRANN z Hradce Králové.

Smaltové neboli emailérské techniky jsou známy již bezmála 3 000 let. Jejich počátky sahají do starověkého Řecka. Technický smalt, známý zejména jakožto běžný materiál každodenního používání, nabízí zajímavé možnosti využití i v současném umění.

Nadšení pro proces malování a vypalování obrazů na plech se stalo společným znakem českých a slovenských profesionálních výtvarnic, které tvoří skupinu NAPLECH. Jsou to Helena Hlušičková, Kamila Housová Mizerová, Magda Jochcová, Daniela Kosová, Jana Krejzová a Markéta Škopková. Výstava představuje výsledky jejich společných tvůrčích sympozií, která skupina pořádá od svého založení v roce 2020 v Dílně uměleckého smaltu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Každá ze členek má velmi osobitý přístup k práci se smaltovou barvou, což reflektuje nejen široké možnosti, které tato technika skýtá, ale také jedinečné umělecké pozice jednotlivých výtvarnic.

Přijďte se o tom přesvědčit do naší Výstavní síně. Čeká vás tam také bohaté občerstvení.bottom of page