top of page

Vernisáž - SNÍMÁNÍ REALITY - Iva Vodrážková

Přijměte pozvání na letošní první vernisáž, kterou pořádá Umělecká kolonie Bastion IV.


Páteční vernisáž a navazující výstava bude na téma SNÍMÁNÍ REALITY. Na textilní praporce a akrylové obrazy.


Hudebním doprovodem VERNISÁŽÍ bude přednes artrockové skladby "Zaklínání" sopranistkou Helenou Zaoralovou a klávesistou Mirkem Vodrážkem


K vidění zde bude tvorba Ivy Vodrážkové, která na své profesní dráze vystřídala už mnohé galerie po celém světě. S její tvorbou se veřejnost mohla seznámit v takových koutech jako Jeruzalém, San Francisko, New York, Berkeley, Big Sur, Denver, Vídeň, Moskva, Kyjev, Temešvár, Bratislava a domácí Praha.


Iva vyrůstala v uměleckém prostředí. Její dědeček, akademický sochař Julius Pelikán studoval u Josefa Václava Myslbeka a Jana Štursy. Její babička Božena Pelikánová (Sternová), zahynula v koncentračním táboře v Osvětimi jako většina příbuzných. Tyto dvě okolnosti spoluutvářejí její tvorbu a pohled na život. V letech 1970 -1974 absolvovala Pedagogickou fakultu Palackého Univerzity v Olomouci, obor výtvarná výchova a český jazyk. V 70. a 80. letech byla součástí pražské undergroundové kultury a disentu.


Mimo svou uměleckou dráhu, které se stále intenzivně věnuje, ještě učí mladé umělce na základní umělecké škole v Praze.


Výstavu bude možné shlédnout do poloviny května a také během dalších plánovaných akcí pro veřejnost nebo při návštěvě textilních dílen či večerní kresby.

Termíny akcí budou upřesněny na facebooku.


Vstupné dobrovolné.


bottom of page