top of page

Adventní Jarmark 11.12.

Adventní řemeslný jarmark v umělecké kolonii Bastionu IV v pevnostním městě Josefov se stal již každoroční tradicí, která doplňuje předvánoční čas o to krásné ze vzpomínek z dětství mnohých z nás, o vůně a atmosféru starých tržišť, o kouzelnou náladu Ladovských a Škopkovských obrázků.


Na návštěvníky čeká opět velmi příjemná atmosféra, staročeská výzdoba, voňavé perníčky, živé koncerty a dramatická představení, bohatá tombola, tvořivé dílny a rozmanité občerstvení.


Jarmarku se účastní pouze prvovýrobci s vlastní tvorbou, takže zde nepotkáte žádné překupníky plastových nesmyslů. Mnozí trhovci budou své řemeslo předvádět - těšit se můžete například na výrobu šperků, textilní techniky, výšivky z rybích šupin a mnoho dalšího. Jako každý rok nebude chybět ani textilní tvorba oděvů a doplňků do domácnosti, šperky z různých materiálů, keramické výrobky, betlémy, květinová vazba nebo vánoční dekorace. Na své si přijdou milovníci dobrot, různých koláčů, placek, masných výrobků, a bude čím spláchnout – medovina, víno, pevnostní pivo Šancovák, tradiční svařák – vše v hojné míře. Zakoupit si budete moci jmelí, kapry a vánoční stromečky.

Návštěvníci mohou přispět libovolným peněžním obnosem do kasičky Domova svatého Josefa v nedaleké Žirči, který je jediným lůžkovým zařízením pro nemocné roztroušenou sklerózou v ČR.

Jaroměřské školy s námi spolupracují na přípravě tomboly (věnují vlastní rukodělné výrobky).

Na přípravě akce spolupracujeme také s Bastionem I a místní pobočkou Národního památkového ústavu (Bastion III).

Přijďte se přesvědčit v sobotu 11. prosince 2021 od 9 do 17 hodin do ulice Okružní 242 v Jaroměři – Josefově.


Jarmark bude probíhat uvnitř dvojitých kasáren, které prostor Bastionu IV oddělují od přilehlého města, i ve venkovních prostorách.

Možnost parkování bude v nedalekém Bastionu III (kde sídlí Národní památkový ústav) a v přilehlých josefovských ulicích. Přijet můžou i vozíčkáři - máme zde nájezdní rampu a výtah.


Vstupné 40,- Kč, snížené 20,- Kč
bottom of page